Czym się kierować przy wyborze ośrodka dla uzależnionych od alkoholizmu?

Kategorie Psychologia człowieka

Życie osoby uzależnionej od alkoholu przypomina krążenie po orbicie, zawsze kieruje się do jednego punktu – butelki z alkoholem. Decyzja o podjęciu leczenia terapeutycznego jest wielkim przełomem i przybliża taką osobę do życia w trzeźwości z dala od swojego nałogu. Jest to pierwszy krok, który musi zostać poparty kolejnymi dobrymi wyborami, w których często uczestniczy rodzina. Wybór właściwego ośrodka dla uzależnionych od alkoholizmu zmaksymalizuje szanse na wyjście na prostą a czas spędzony na terapii zostanie wykorzystany z dobrym skutkiem.

Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę wybierając ośrodek leczenia alkoholizmu?

Wybierając miejsce, w którym odbywać się leczenie alkoholika trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów, które wpłyną na powodzenie całego procesu wychodzenia z nałogu. Każda osoba jest inna, więc program terapii musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb a także możliwości. Na co zwrócić uwagę?

Kadra zatrudniona w placówce odwykowej

Dokonując wyboru ośrodka leczenia uzależnień od alkoholu trzeba zwrócić szczególną uwagę na zespół ludzi, który będzie udzielał wsparcia alkoholikowi. Kwalifikacje i doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi są podstawą do jego pozostania do końca kuracji. Z tych względów warto się kierować po pomoc na południe Polski. Terapia uzależnień świętokrzyskie ma do zaoferowania ośrodek w Staszowie, w którym pracuje kadra pochodząca ze zrozumieniem do problemu alkoholizmu. Zaangażowanie lekarzy i całego personelu w proces odwykowy każdego pacjenta pozwala na odzyskanie sensu życiu bez nałogu, zobaczenia świata trzeźwym wzrokiem, który wydaje się piękniejszy niż kiedykolwiek. Pacjenci odzyskają wiarę w siebie, poprawią swój stan zdrowia fizyczny i psychiczny i po zakończonej terapii wyjdą, jako ludzie wolni od uzależnienia.

Lokalizacja ośrodka dla leczenia alkoholizmu

Skuteczność leczenia uzależnienia od alkoholu zależy od wielu czynników, nie bez znaczenia jest lokalizacja ośrodka. Przebywanie w kameralnym miejscu zapewnia anonimowość, daje możliwość oderwania się od dotychczasowego otoczenia, dzięki czemu terapia trwa krócej. Korzystając z prywatnego ośrodka leczenia uzależnienia od alkoholizmu można liczyć na komfortowe warunki pobytu a także pełną dyskrecję i przyjazną atmosferę. To wszystko sprzyja wyciszeniu, podjęciu walki o swój powrót do normalności i życia w trzeźwości. Własna motywacja i przyjęcie pomocnej ręki lekarzy oraz psychologów stanie się kluczem do wyjścia z alkoholizmu.

Zakres terapii odwykowej

Ośrodek leczenia uzależnień od alkoholizmu działający z myślą o ludziach, potrzebujących wsparcia podczas wychodzenia z przymusu picia, znajduje się między innymi w województwie świętokrzyskim, o czym więcej można się dowiedzieć ze strony: http://przedwiosnie-terapie.pl/o-nas/. Osoby uzależnione potrzebują spokoju, opieki medycznej i terapii psychologicznej. Ośrodek taki jak ten dysponuje 28 miejscami, kameralnymi pokojami jedno i dwuosobowymi. Oferuję pełne wyżywienie dostosowane dla osób z wyniszczonym alkoholem organizmu. Pacjent powinien mieć wykonane badania lekarskie takie jak: badanie krwi z próbami wątrobowymi i poziomem cholesterolu.

Wybierając ośrodek do wychodzenia z nałogu alkoholowego trzeba zwrócić uwagę na możliwość przejścia detoksykacji. Trzydniowy detoks pozwala na przerwanie ciągu alkoholowego, który pod okiem personelu medycznego nie objawia się ciężkimi stanami odstawienia alkoholu. Oferta powinna być różnorodna dostosowana do wymagań danej osoby, mieć charakter stacjonarny i terapię nakierowaną na poznanie przyczyn alkoholizmu i usuwania mechanizmów, które wpływały na nieustanne sięganie po alkohol. Każdy pacjent potrzebuje odpowiedniego czasu na uporanie się ze swoim problemem, który może trwać na przykład 24 lub 42 dni. Ważna jest również możliwość skorzystania z terapii nawrotów, która powinna trwać dwa tygodnie.

Rozszerzona pomoc przy wychodzeniu z alkoholizmu

– każdy pacjent powinien być objęty terapią indywidualną w takiej ilości godzin, jakiej potrzebuje

– konsultacje psychologiczne dla rodzin współuzależnionych są potrzebne dla poprawienia relacji rodzinnych, bardzo ważna jest możliwość skorzystania z noclegów dla osób odwiedzających

– często konieczne są konsultacje psychiatryczne nie tylko podczas przybycia na odwyk, ale również w czasie trwania kuracji

– pacjent może potrzebować zwolnienia lekarskiego na czas trwania leczenia

– ośrodek dbający o prawidłowy przebieg leczenia zajmuje się także organizowaniem czasu wolnego pacjentów np. korzystanie z basenu, siłowni, spacerów po lesie, wycieczek itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =